Vabank i Vabank 2 czyli riposta Juliusz Machulski
Wystaw opinię o produkcie
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Kod produktu: 41074
Opis
„Vabank i Vabank II, czyli riposta” – Juliusz Machulski to unikatowa publikacja filmowa, będąca jednocześnie scenopisem i pełnym scenariuszem do dwóch kultowych filmów polskiego kina. Książka została wzbogacona o liczne zdjęcia z planu filmowego, co czyni ją nie tylko materiałem do czytania, ale także wizualnym dokumentem epoki.
To pozycja absolutnie wyjątkowa – pozwala zajrzeć za kulisy powstawania jednych z najbardziej rozpoznawalnych polskich filmów sensacyjno-komediowych. Czytelnik ma możliwość prześledzenia dialogów, konstrukcji scen, rytmu narracji oraz autorskiego humoru Juliusza Machulskiego w formie pierwotnej, scenariuszowej. To rzadko spotykana okazja, by porównać tekst filmowy z jego ekranową realizacją.
Publikacja ma ogromną wartość poznawczą – pokazuje, jak budowany jest suspens, jak konstruowane są postacie i w jaki sposób precyzyjnie zaplanowany scenariusz przekłada się na sukces filmu. Dzięki zdjęciom z filmu książka staje się również pamiątką kultury popularnej PRL-u, pełną detali scenograficznych, kostiumowych i aktorskich.
Z uwagi na tematykę i formę, tytuł ten bywa poszukiwany jako tania książka filmowa, często dostępna w antykwariacie online lub wyspecjalizowanej taniej księgarni internetowej, szczególnie przez kolekcjonerów i pasjonatów kina.
Dla kogo ta książka?
Dla filmoznawców i studentów szkół filmowych, jako materiał analityczny do pracy nad scenariuszem.
Dla miłośników polskiego kina, którzy chcą poznać Vabank od strony twórczej.
Dla kolekcjonerów książek filmowych i scenariuszy.
Dla czytelników szukających wartościowej taniej książki w ofercie antykwariatu online.
Trzy ciekawostki:
Scenariusz „Vabanku” uchodzi za jeden z najlepiej skonstruowanych polskich scenariuszy gatunkowych, analizowany do dziś na zajęciach z dramaturgii.
Dialogi Machulskiego w wersji scenopisowej pokazują, jak niewielkie zmiany tekstu wpływały na tempo i komizm scen w filmie.
Zdjęcia zawarte w książce dokumentują nie tylko ujęcia filmowe, ale także realia produkcyjne polskiego kina lat 80., dziś już historyczne.
To prawdziwa gratka, łącząca literaturę, film i historię kultury – książka, która powinna znaleźć się na półce każdego miłośnika kina.
Vabank i Vabank 2 czyli riposta Juliusz Machulski
Książka w bardzo dobrym stanie, używana, lekko pożółkłe strony
Okładka miękka
Liczba stron: 222
ISBN 832210409x
Wydawnictwo Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe
Opinie
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.
Wystaw opinię o produkcie
Bezpieczeństwo produktu
Certyfikaty i ostrzeżenie bezpieczeństwa
- Sprawdź książkę pod kątem ostrych krawędzi lub zszywek, które mogą spowodować skaleczenia. Uważaj na okładki z twardego papieru

