Starożytny Rzym Stanisław Stabryła
Wystaw opinię o produkcie
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Kod produktu: 41191
Opis
„Starożytny Rzym” Stanisława Stabryły to kompleksowa publikacja poświęcona dziejom Rzymu od epoki archaicznej po schyłek literatury rzymskiej w IV wieku naszej ery. Książka łączy rzetelne opracowanie historyczne z analizą kultury i literatury, ukazując zarówno legendy, jak i rzeczywiste procesy, które kształtowały Rzym – od republiki po cesarstwo.
Publikacja obejmuje epokę archaiczną i republikańską, w tym początki literatury rzymskiej i podbój Italii, oraz kluczowe wydarzenia, takie jak pierwsza wojna punicka w 241 roku p.n.e. Kolejne rozdziały omawiają epokę augustowską – od bitwy pod Akcjum do śmierci Augusta w 14 roku n.e. – oraz epokę cesarską, z podziałem na charakterystykę ogólną, literaturę I i II wieku, literaturę III i IV wieku oraz schyłek literatury rzymskiej. Wydanie pierwsze stanowi starannie opracowane źródło wiedzy dla wszystkich zainteresowanych historią starożytnego świata i dziejami kultury rzymskiej.
Książka jest nie tylko wartościowym opracowaniem akademickim, ale także przewodnikiem dla miłośników historii i literatury antycznej. Zawiera rzetelne omówienia polityki, wojskowości i życia społecznego, a jednocześnie przybliża twórczość literacką od początków aż po późny okres cesarstwa, umożliwiając pełniejsze zrozumienie przemian kulturowych i historycznych Rzymu.
Dla kogo ta książka?
- Dla studentów historii starożytnej i kulturoznawstwa, jako rzetelne źródło wiedzy
- Dla nauczycieli akademickich i wykładowców prowadzących zajęcia z historii starożytnej
- Dla pasjonatów starożytnego Rzymu, którzy chcą zgłębić zarówno aspekty polityczne, jak i literackie
- Dla bibliotek i antykwariatów online, które poszukują wartościowych książek historycznych
Ciekawostki:
- Stanisław Stabryła był cenionym badaczem historii starożytnej, znanym z umiejętności łączenia faktów historycznych z literacką analizą epok.
- Książka opisuje pierwszą w dziejach Rzymu wojnę punicką, która ukształtowała jego dominację w basenie Morza Śródziemnego.
- Publikacja zawiera omówienie literatury I–IV wieku, co pozwala śledzić ewolucję twórczości rzymskiej od poezji i dramatów po dzieła historyczne i filozoficzne.
Dostępna w antykwariatach online jako tania książka, „Starożytny Rzym” jest nieocenionym źródłem wiedzy dla każdego, kto pragnie poznać historię i kulturę jednej z najważniejszych cywilizacji w dziejach świata.
Starożytny Rzym Stanisław Stabryła
Książka w bardzo dobrym stanie, używana,
Okładka twarda
Liczba stron: 432
Wydawnictwo WSiP
Wydanie 1
ISBN 8302046167
Opinie
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.
Wystaw opinię o produkcie
Bezpieczeństwo produktu
Certyfikaty i ostrzeżenie bezpieczeństwa
- Sprawdź książkę pod kątem ostrych krawędzi lub zszywek, które mogą spowodować skaleczenia. Uważaj na okładki z twardego papieru

