Na zachodzie bez zmian Erich Maria Remarque
Wystaw opinię o produkcie
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Kod produktu: 41392
Opis
Na zachodzie bez zmian – Erich Maria Remarque to ponadczasowa powieść antywojenna, która stała się symbolem literatury ukazującej bezsens i okrucieństwo wojny. Autor, Erich Maria Remarque, sam doświadczył frontu I wojny światowej, co nadaje jego opowieści niezwykłą autentyczność i emocjonalną głębię. Książka przedstawia losy młodych niemieckich żołnierzy, pokazując ich codzienne zmagania z przemocą, strachem, traumą oraz próbami zachowania człowieczeństwa w piekle okopów.
Powieść została przełożona na język polski przez Tadeusza Ostojskiego, zachowując precyzję oryginalnego tekstu i dramatyzm wydarzeń. Dzięki temu polski czytelnik może w pełni doświadczyć przejmującego obrazu wojny i jej wpływu na psychikę młodych ludzi.
Dlaczego warto przeczytać „Na zachodzie bez zmian”?
- To klasyka literatury antywojennej, ukazująca realistyczny obraz I wojny światowej.
- Powieść uczy empatii i refleksji nad ceną konfliktów zbrojnych dla jednostki i społeczeństwa.
- Idealna lektura dla studentów historii, literatury oraz wszystkich czytelników ceniących literaturę humanistyczną i psychologiczną.
Dla kogo ta książka?
- Dla miłośników literatury wojennej i historycznej.
- Dla czytelników poszukujących powieści psychologicznych z głębokim przesłaniem.
- Dla osób zainteresowanych losem jednostki wobec konfliktów globalnych i wpływem wojny na człowieka.
Trzy ciekawostki:
- Książka została po raz pierwszy opublikowana w 1929 roku i niemal natychmiast stała się bestsellerem, wzbudzając szerokie kontrowersje w Niemczech.
- Remarque pisał powieść na podstawie własnych doświadczeń na froncie, co sprawia, że opisy bitew i życia żołnierzy są niezwykle realistyczne.
- Tytuł „Na zachodzie bez zmian” w języku niemieckim brzmi Im Westen nichts Neues i stał się symbolem literatury antywojennej XX wieku, inspirując późniejsze filmy i adaptacje teatralne.
W antykwariacie online lub w taniej księgarni internetowej można znaleźć tę pozycję w atrakcyjnej cenie, jako ponadczasową i wartościową literaturę, która porusza uniwersalne tematy pokoju, przyjaźni i człowieczeństwa.
Na zachodzie bez zmian Erich Maria Remarque
Książka w dobrym stanie, używana,
Okładka miękka
Liczba stron: 164
Wydawnictwo ES-TE- ER
Przekład Tadeusz Ostojski
ISBN 8390011522
Opinie
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.
Wystaw opinię o produkcie
Bezpieczeństwo produktu
Certyfikaty i ostrzeżenie bezpieczeństwa
- Sprawdź książkę pod kątem ostrych krawędzi lub zszywek, które mogą spowodować skaleczenia. Uważaj na okładki z twardego papieru

